Урок123(25.05.2023)

 ІІ. Виробниче навчання на виробництві з кваліфікації  "ОФІЦІАНТ" 4розряду.

ОФ-4  Виконання процесів підготовки та обслуговування спеціальних видів, бенкетів і прийомів.

 ОФ-4.1.3"Обслуговування відвідувачів у торговельному залі ".

  Урок №124 тема уроку: " Виконання попередньої сервіровки столу. Декантація вин. ".

   МЕТА уроку

- навчити учнів правильному виконанню прийомів, що входять в операцію по темі з дотриманням вимог охорони праці та безпеки життєдіяльності;

- сформувати в учнів первісні уміння по виконанню прийомів декантація вин і правила наливання напоїв та дотримання вимог охорони праці та безпеки життєдіяльності.


 Напевно ви помічали, що в ресторанах вино перед подачею на стіл часто переливають в спеціальний графин. На практиці, це не тільки питання красивою подачі, але і важливий процес декантація, який дозволяє розкрити смак і аромат напою.

Декантація вина (карафаж, декантування) — термін широко вживається барменами, сомельє та офіціантами для позначення процесу переливання вина з пляшки в декантер з метою відокремлення його від осаду, проведення аерації молодого вина та для перевірки стану зрілого вина після тривалого зберігання.
чі, але і важливий процес декантація, який дозволяє розкрити смак і аромат напою.

Декантація вина може знадобитися з двох причин:

Якщо на дні вина в процесі витримки утворився осад, переливання його в новий посудину дозволяє отримати більш чистий напій, оскільки навряд чи нам сподобається спостерігати плаваючі в келиху частки і відчувати їх хрускіт на зубах під час дегустації. Хоча в цілому, осад у вині не варто сприймати як ознаку неякісного напою, а зовсім навпаки.
У процесі переливання вина в декантер, напій насичується киснем, тобто відбувається ще й процес аерації. Деяким винам це необхідно, щоб в повній мірі розкрити свій аромат і смак, оскільки після контакту з повітрям кілька згладжуються таніни і спіртуозность аромат.
Які вина підлягають декантації

Зазвичай декантируванню підлягають елітні червоні сорти, які мають пристойну витримку. Зокрема, це зрілий Мальбек, Каберне Совіньон, Сіра, Гренаш.

Як правильно декантирувати вино:

Якщо у вині утворився осад, і ви плануєте подати його до столу, підготовку слід почати заздалегідь. Перед подачею до столу пляшку потрібно не менше 2 днів зберігати у вертикальному положенні, щоб всі частинки осіли на дні.

Декантирування проводиться в кілька етапів:

Декантер промивають гарячою водою.
Потім на стіл ставиться і запалюється свічка - в її світлі можна буде добре розгледіти осад на дні.
Пляшку вина відкорковують і починають повільно переливати в графин, щоб не потривожити осад і не перелити його в новий посудину. За допомогою свічки стежать за «поведінкою» осаду на дні.
В залежності від особливостей вина залишають його подихати на деякий час. Це може бути і 5, 30 хвилин.
Домашнє завдання: ознайомлення з матеріалом та оволодіння навичками нової темі. Самостійно відпрацювати "Виконання попередньої сервіровки столу" .