Урок106(21.04.2023)
І. Виробниче навчання у навчальної майстерні з кваліфікації "ОФІЦІАНТ" 4розряду.
ОФ-4 "Виконання процесів підготовки та обслуговування спеціальних видів, банкетів і прийомів".
ОФ-4.1.3"Обслуговування відвідувачів у торговельному залі ".
Урок 106 тема:" Прийом замовлення і складання меню бенкет-коктейль, бенкет-чай. Подача аперитиву. Розрахунок".
МЕТА уроку:
- навчити учнів правильному виконанню прийомів, що входять в операцію по темі з дотриманням вимог охорони праці та безпеки життєдіяльності;
- сформувати в учнів первісні уміння по виконанню прийомів подачі аперитив і дотримання вимог охорони праці.
Освіжаючий, що пробуджує апетит і поднимающий настрій перед обідом або вечерею - так зазвичай сприймають аперитив, наприклад, європейці. Про це говорить і сама назва. Французьке aperitif походить від латинського слова, що перекладається як "відкривати". Напої, випиті перед подачею першого страви, повинні бути не дуже солодкими і злегка дратувати стінки шлунка - готувати їдця до хорошого обіду.
Аперитив - це напій, найчастіше алкогольний, хоча в цій ролі можуть бути соки і проста охолоджена вода. По суті, аперитивом може бути будь-який напій, який допоможе посилити апетит. Це може бути традиційне для Франції шампанське або сухе вино або ж чарка абсенту або хересу, а може і гіркий вермут, ароматний кампари або бехеровка і навіть пиво. Можуть бути різні комбінації, мікси і навіть цілі аперитивних коктейлів алкоголю, соків і мінеральної води з льодом.
Аперитиви ділять на три основних види:
-одинарні;
-комбіновані;
- змішані.
Одинарний складається з одного виду напою, наприклад, тільки вермуту або тільки соку. Комбінований може містити кілька напоїв. Це може бути чарка бехеровки і стаканчик мінеральної води, келих шампанського і сік на одному просторі, наприклад, таці. Змішані - це коктейлі, спеціальні мікси або їх варіації, які теж можуть бути на одному підносі упереміш. Можна робити свої комбінації з самих різних аперитивів, не виходячи за рамки контексту, тобто вечері. Найголовніше, щоб аперитив підвищував апетит, що не конфліктував з майбутньою їжею, і його не було надто багато. У гостей повинна спалахнути іскорка в очах, але ще було б далеко до втомленого погляду і особливої алкогольної ситості, коли вже «можна і не є». І ще: аперитив не повинен бути солодким. Причина все та ж - солодке має властивість притупляти голод. Однак в англо-американській традиції це правило часто порушується лікерами, сиропами і солодкими газованої.
До будь-якого аперитиву можна запропонувати легку закуску. Її призначення - пом'якшити дію алкоголю, але не заглушити голод. Це можуть бути горішки, невеликі порції сиру, крекери, міні-бутерброди або канапе. Втім, закуски не є обов'язковими при подачі аперитивів.
Аперитиви прийнято подавати на підносі, накритому легкої серветкою або без неї. Якщо передбачається застілля, то логічніше визначити «зону тусовки» гостей, де будь-хто може вільно підійти і вибрати чарочку до душі. Це ще одна особливість подачі: аперитиви можна і навіть потрібно комбінувати: від найпростіших горілок і настоянок в крихітних чарках до складних коктейлів і склянок з холодною водою. Це створює елемент несподіванки, привертає увагу до цієї частини вечері і залишається в пам'яті. А вибір напою із запропонованих може сколихнути нові розмови і пожвавить бесіду.
Офіціанти в підсобному приміщенні за кілька хвилин до подачі аперитиву наповняють напоями чарки, стопки, келихи - на 2/3 їх об'єму, розставляючи потім їх рядами або групами на підносах, застелених серветками. При розстановці треба дотримуватися інтервали між чарками або стопками. Зокрема, гостям зручно вибрати і взяти напій, якщо чарки на підносі стоять на відстані 2 -5 см одна від одної. Причому більш високі чарки повинні знаходитися в центрі підноса. Не слід відразу наповнювати напоями велике число чарок. Краще це зробити в процесі обслуговування.
Домашнє завдання: ознайомлення з матеріалом та оволодіння навичками нової темі. Скласти меню до банкет-коктейлю, банкет-чаю та прейскурант.