Урок 19(10.11.2022)

  І. Виробниче навчання на виробництві з кваліфікації "Офіціант" 3 розряду. 

 ОФ-3 "Виконання етапів підготовки залу до роботи та процесу обслуговування відвідувачів".

 ОФ-3.2.1 "Організація процесу обслуговування ".

10.11.2022
Урок 19 " Отримання і підготовка столової білизни, приборів та столового посуду".
МЕТА уроку:
 - навчити учнів правильному виконанню прийомів, що входять в операцію по темі з дотриманням вимог охорони праці та безпеки життєдіяльності; 

- сформувати в учнів первісні уміння прийомів по виконанню прийомів виконання  підготовки столової білизни, приборів та столового посуду та дотримання вимог охорони праці та безпеки.


Після розміщення меблів у залі бригадир офіціантів одержує в сервізній посуд і столові набори, а у білизняній - скатертини, ручники (полотенце на руку офіціанту), рушники, серветки. Предмети сервірування видають відповідно до кількості столів і норм оснащення. Кількість скатертин, необхідних для накривання столів (включаючи і підсобні столики), визначають виходячи з кількості столів у залі, і передбачають запас невеликої кількості скатертин (2-4 шт.). Серветок з розрахунку 1,5-2 шт на кожне місце в залі та 2-4 ручників на кожного офіціанта.

Одержаний із сервізної посуд (тарілки) переносяться до залу і укладають на сервантах або підсобних столах за видами від 10 до 12 шт, а скляну (фужери, чарки, келихи) і прибори – на підносах. В окремих випадках (за відсутності відвідувачів) посуд з сервізного до залу доставляють на візках, окрім скляного, який завжди переносити на підносах.

Перед сервіровкою офіціанти насамперед оглядають та протирають одержаний посуд і столові прибори. Недостатньо чисто вимиті, не заточені ножі, а також посуд і прибори з виявленими дефектами відразу ж замінюють. Разом з |поряд з| предметами індивідуального користування (тарілка­ми|, приладами, фужерами, чарками) на кожен стіл при його попередній|| сервіровці ставлять сільницю, перечницю гірчич­ницю|, а також вазу з|| квітами, попільничку, а при обслуговуванні за меню комплексних обідів — підставку з| паперовими салфет­ками|.

На приборах для спецій повинні бути написи: «сіль», «перець». Спеції повинні бути сухими та вільно висипатися через отвори.

При використанні відкритих сільниць, їх заповнюють щодня на 3/4 об’єму, перечницю тільки на половину. Під рукою офіціанта повинні завжди бути такі приправи, як олія та оцет, які подають лише на прохання відвідувача. До часу відкриття ресторану і протягом усього робочого дня має бути достатня кількість екземплярів меню в папках.

Домашнє завдання : самостійно ознайомиться з матеріалом та відпрацювати.